Hotel Obzor

Na Sněžku vede několik turistických, běžeckých i cyklistických tras. Nejčastějším výchozím místem je Pec pod Sněžkou, kde je také nástupní stanice sedačkové lanovky. Z vrcholu Sněžky se pak můžete vydat na kratší túry, sejít do Pece pod Sněžkou nebo do Špindlerova mlýna.


Pěšky na Sněžku

Pro Váš výlet na Sněžku se můžete vydat z několika směrů, pokaždé ale počítejte s pořádným výstupem:

Výstup z Pomezních bud na Sněžku

Výchozím bodem výletu pro tuto trasu je Horní Malá Úpa. Tato trasa patří k nejlehčím výstupům na Sněžku. Výchozím místem jsou Pomezní boudy kam se dostanete autem nebo autobusem. Následně se vydejte po červené značené turistické trase cca 4km (česko – polského přátelství) se dostanete pěšky k chatě Jelenka, kde je také v provozu restaurace. Odtud již budete stoupat přes Obří hřeben až na Sněžku 4km.

Celková délka trasy: cca 8 km. Zpět do Horní Malé Úpy se můžete vydat po žluté na Růžovou horu a odtud po zelené.

Výstup z Pece přes Růžovou horu na Sněžku

Druhá varianta patří k relativně schůdným možnostem. Výstup z Pece pod Sněžkou po zelené turistické trase na Růžovou horu cca 3 km a chatu na Růžohorkách, která je vyhlášená svou dobrou kuchyní. Z Růžohorek budete následně pokračovat po žluté turistické značce až na vrchol Sněžky cca 3,5 km.

Celková délka trasy: cca 6,5 km. Zpět do Pec se můžete vydat přes Luční boudu, Výrovku, Richterovy boudy dolů do Pece.

Lanovka na Sněžku

Zvolíte-li tuto pohodlnější volbu jak se dostat na vrchol Sněžky, už nebudete mít možnost se projet v klasické sedačkové lanovce, ale budete hledět během jízdy na okolí Sněžky skrz okna nové kabinové lanovky.