Hotel Obzor

Stezka korunami stromů – Jánské Lázně

Krkonošská stezka korunami stromů nabízí jedinečnou kombinaci zážitků. Čeká vás zde pěkná vyhlídka do tří světových stran, vzdělávací zastávky, adrenalinová zastavení, úžasný suchý tobogán a navíc neobvyklá možnost nahlédnout ke kořenům stromů. Stezka nabízí zcela novou dimenzi zážitků a je ideálním místem výletu pro celou rodinu.

O stezce

Dřevěná konstrukce stezky je zasazena do malebné přírody na úpatí Černé hory v Janských Lázních, na okraji Krkonošského národního parku. Celá její trasa je bezbariérová a je uzpůsobena pro pohodlnou chůzi i pro kočárky a vozíčkáře. Stezka je dlouhá celkem 1511 m a stoupá do výšky 45 metrů, kde z vrcholu vyhlídkové věže nabízí nádherný výhled do krajiny směrem na jih, východ a západ. Ve svém průběhu z neobvyklé perspektivy umožňuje kontakt s přírodou a možnost pozorování drobných živočichů a ptactva.

Do výšky i do podzemí

Stezka se vine mezi stromy, z nichž některé jsou staré až 150 let. A protože její součástí je i naučné podzemní centrum s jedinečnou expozicí, nabízí zcela unikátní možnost poznat spletitou kořenovou část těchto lesních velikánů. Všechny důležité informace jsou zobrazeny na informačních panelech a tabulkách. Skupiny návštěvníků si navíc mohou vybrat některý ze tří programů s průvodcem: „Jak vypadá pěkný les“, „Les od kořenů po korunu“ a „Lesní underground“. Tyto programy probíhají o víkendech v době vegetační sezony od dubna do září a trvají 90 minut nebo 3 hodiny.

Vše o krkonošské Stezce korunami stromů.

Translate »