fbpx
Pec pod Sněžkou 221, 542 21 Pec pod Sněžkou
+420 702 075 349

Přesunuto: Xgolf Pec Open v extrémním golfu

UPROSTŘED ZÁŽITKŮ

PŘESUNUTO NA JARO 2019. TERMÍN VČAS OZNÁMÍME.


Xgolf Pec Open v extrémním golfu
22. 9. 2018, Hotel Obzor, Pec pod Sněžkou

REGISTRACE NA TURNAJ      sledujte nás facebooku

VYBERTE SI BALÍČEK

VYPLŇTE PROSÍME ZÁKLADNÍ ÚDAJE A ODEŠLETE


Co je extrémní horský golf?

Extrémní horský golf je jedna z nejmodernějších alternativ k tradičnímu pojetí golfu tak, jak ho všichni známe. První turnaj v horském extrémním golfu se hrál v roce 1999, ale kořeny tohoto typu extrémního golfu sahají až do roku 1981. První ročník se v České republice se odehrál v roce 2006 ve Špindlerově Mlýně. Hráči se stávají nositeli nejmodernější golfové vlny a zažijí ten pocit, že odpálí míček z odpaliště a vzhledem ke sklonu sjezdovky to vypadá, že už nikdy nepřistane… Ve Spojených Státech hraje celá série turnajů v extrémním horském golfu, jsou vysílány i v televizi a těší se nesmírné oblibě. Tato nejmodernější forma golfu je však překvapivě návratem k ryzím kořenům golfu, kdy šlo o zábavnou kratochvíli v neporušené přírodě.

Soutěžní trať

Soutěžní trať – 10 jamek – je vytýčena v lyžařském areálu Hnědý vrch – Zahrádky výhradně na prostoru sjezdovek. Hra nenarušuje provoz chráněné krajinné oblasti jakkoliv víc než lyžování nebo třeba horská kola. Start a cíl je v těsné blízkosti hotelu Obzor, který je Oficiálním partnerem akce a poskytuje účastníkům, doprovodu i divákům veškeré zázemí.


Výběr z pravidel

Pro ilustraci uvádíme něco málo z pravidel: každý hráč si může na hru vzít maximálně 3 hole dle vlastního výběru. Míč se hraje tak, jak leží. Na odpališti je povoleno míč týčkovat. Jamka je dokončena, pokud se míč nachází většinou svého objemu uvnitř kruhu (nebo na čáře) označujícího jamku. Konečné slovo má po právu a slušnosti hráčův zapisovatel. "Fervejí“ se rozumí celá šíře sjezdovky, příslušné či jiné. Caddie v extrémním golfu je nahrazen tzv. hledačem. Každý hráč může mít až čtyři hledače a žádného caddieho. Hráči jsou vybaveni podrobnými birdiekartami (mapkami hracích terénů) a skórkartou. Čtyřčlenné flighty startují v desetiminutových intervalech.


Další informace najdete na facebooku a na stránkách promotéra www.ingolf.cz.